Chew and split?

11. července 2015 v 7:00 | Mia |  Tipy
-PŘEDNASTAVENO-
Jsem od 11.7 do 25.7 na táboře :( Držte mi palce ať moc nejím ♥
Určitě už většina z vás o Chew and split slyšela. V překladu to znamená rozkousej a vyplivni. Takže tahle metoda spočívá v tom, že jídlo jen rozkoušete a pak ho hned vyplivnete - nepolykáte ho. Můžete si dopřávat, když máte chutě a netloustnout. Zároveň to alespoň trošičku překonává hlad. Ale není to tak jednoduché a bezchybné jak se zdá. Už sliny totiž obsahují enzym ptyalin, který tráví některé látky už při žvýkání. Z toho vyplývá, že nějaké kalorie se do vás i tak dostanou. Ale určitě je to lepší, než to jídlo doopravdy sníst. Hlavně dávejte pozor, aby to vyplivnuté jídlo pak někdo nenašel :) Taky to plivání není tak lehké jak se zdá, protože polykání je přirozené a skoro automatické. Chce to sebeovládání a je to taky nechutné. Ale za hubenost to stojí ♥

Udělala jsem mezi sestřičkami menší průzkum a zeptala jsem se deseti z nich, co si o tom myslí. Tady jsou jejich názory.

Já: Znáš metodu Chew and split? Zkoušela jsi ji někdy? Co si o tom myslíš?
Ana Rescues Me: Znám. Je to dobrá metoda na uspokojení chutí, ale nedoporučuji ji, protože je návyková a těžko se pak odvyká. Zkoušela jsem ji, když mě kamarádka donutila kousnout si do rohlíku a já to nedokázala spolknout.
Holka, která se nevzdává: Myslím si, že je to dobré. Ale odolat úplně je lepší.
Skinny bitch: Znám, sama to někdy praktikuji, ale mám potom pocit, že jsem selhala. Škodí to sice zdraví, ale když z toho nepřiberu tak je mi to jedno. Takže myslím, že je fajn.
Lehká anorexie: O metodě jsem samozřejmě slyšela :) osobně jsem ji nikdy nevyzkoušela, protože mi to přijde strašný plýtvání jídlem. Lepší nejíst nic, než to plivat do koše podle mě. Ale jinak proti tomu nic nemám, jestli díky tomu někdo zhubne a pomáhá mu to, je to jedině dobře :)
Angeli ana hubneme: Znám ji, ale nezkoušela jsem ji. Ale myslím, že je to pořád lepší než to jídlo sníst, sice se ti nějaké kcal do těla dostanou, ale minimum.
Hubnutí ana: Znám, zkoušela, ale nemyslím si, že je to nějak až moc užitečný. Určitě existují jiný způsoby, jak se zbavit hladu či chutě.
Obsessed to be skinny: Znám, ale nepodporuju.
Skinny: Ano, znám. ♥ Zkoušela jsem ji a přijde mi skvělá. Pomáhá mi, když mám hlad - zanechá ve mně pocit plnosti...
Fat story: Metodu Chew and split znám. Zkoušela jsem ji minulý rok. Moc dlouho mi to ale nyvdrželo, protože jsem si myslela, že můžu všechno. To není pravda. Nemyslím, že je to nějaký extra dobrý tip. Do těla se stejně nějaké kalorie dostanou. A jak to řešit na veřejnosti? To asi vůbec nepřipadá v úvahu.
I want to be skinny: Ano znám. Je to fajn při nouzi, kdy máme opravdu velký hlad a hrozí přejezení, ale není vhodné dělat to často, jelikož i takto přijímáme nějaké ty kalorie. Dělala jsem to už 2x, ale nijak nemám potřebu praktikovat to, jelikož mi to moc nepomáhá.
Ana: Ano, vím co to je. Zkoušela jsem to, ale nikdy víc! Nedokázala jsem to vyplivnout, když jsem to už měla v ústech. A někde jsem četla, že se při nadměrném žvýkání ničí zuby. A taky prý nějaké dutiny signalizují žaludku, že se něco děje a když se do něj dostanou jenom sliny a pár kalorií, tak si z toho odkládá a když pak nedostane část, na kterou je naučený, bere ze zásob a vytváří jojo efekt.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *S* *S* | E-mail | Web | 11. července 2015 v 18:07 | Reagovat

Je super,ze jsi udelala i ten pruzkum:3 moc me bavi cist nazory ostatnich♥
Take tuhle metodu znam a zkousela jsem ji, kdyz jsem na nejaky jidlo mela chut a celkem me to pomohlo,ale ze bych to praktikovala casteji,tak to ne:)
Mas super blog♥

2 dope4ya[▲] dope4ya[▲] | Web | 12. července 2015 v 0:56 | Reagovat

tak toto som nikdy nevyskúšala ale myslím si že to je super nápad!
ibaže ako si napísala, chce to sebaovládanie, ja by som to predpokladám rovno prehltla :(

3 Emily Emily | Web | 13. července 2015 v 12:29 | Reagovat

Promiň, ale tohle je totální kravina. Tyhle zkratky prostě nefungujou.

4 Anonym Anonym | 15. června 2017 v 15:16 | Reagovat

Naprosto silně nedoporucuju. Víte,ze na tom může byt silná závislost? Zničí to život i tělo rychleji než ana. Nejhůře to zvládají holky co od mala byly závislé na jídle. Tahle metoda z me vlastni zkušenosti je naprosto zvrácená, sejme z vas poslední zbytek hrdosti. Nepribere se po tom, ale odejdou zuby a žaludek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama